За січень 2018 інфляція вирослаНБУ дає свій коментар

За перший місяць поточного року споживча інфляція у річному вираженні виросла з 13,7% до 14,1%. Державна служба статистики опублікувала дані, Національний банк України дає свій коментар стосовно цього. Також у січні виросли на 1,5% і споживчі ціни.

«За січень прискорення інфляції виявилося вище прогнозованого рівня у зв’язку з ростом цін на сировинні продукти і паливні матеріали. Базова інфляція за звітний період склала 9,8% у річному вираженні і відповідала прогнозованим нормам. За січень ми побачили, що ціни на сирі продукти харчування виросли на 23,6% у річному вираженні і це вище того, що ми очікували. Адміністративно регульовані ціни виросли на 16,2% і в цілому відповідали очікуванням», — говориться в коментарі НБУ.

Нагадаємо, що регулятор значно «промахнувся» із прогнозом інфляції за підсумками 2017 року і змушений був двічі переглядати свій прогноз. Зараз ситуація повторюється. Однак, профільні відомства прогнозують, що цього року інфляція все ще буде рости і тільки до 2019-ого року почне вповільнюватися.