ПриватБанк став найбільш збитковим банкомФінансова установа могла б мати прибуток, але довелося формувати резерви.

Національний банк України (НБУ) оприлюднив оборотно-сальдовий баланс банківських установ за 2017 рік. Згідно із цими даними, націоналізований ПриватБанк став лідером по збитковості серед усіх 90 українських банків, закінчивши рік з “мінусом” майже в 23 млрд грн. У той же час, “Приват” наростив активи на більш ніж 20% за 2017 рік.

Заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук пояснила ситуацію: “ На жаль, у 2017 році нам довелося продовжити роботу з оцінки справедливої вартості тих активів, які держава одержала у 2016 році. Великі АЗС, нафтобази, знаменитий “Буковель” були передані державі за завищеною вартістю. На підставі міжнародного аудиту була проведена оцінка справедливої вартості цих активів. І саме ця справедлива оцінка привела до збиткової діяльності за підсумками 2017 року”.

[hr style=”dashed”]

Читайте також: ПриватБанк змінює мережу своїх відділень по всій Україні

[hr style=”dashed”]

Пахачук нагадала, у Приватбанку 206 млрд “токсичних” активів (тобто неліквідних, від яких неможливо позбутися). Під 200 млрд цих активів за допомогою бюджетних грошей і коштів “Привата” були створені резерви.

“Якби не резерви, які довелося сформувати під ці активи, банк мав би прибуток 3,6 млрд грн”, – говорить перша заступник голови правління.

Однак вона впевнена, що 2018 рік “Приват” завершить уже із прибутком: “По факту, на кінець січня ми мали вже більше 1 млрд прибутків. А на 8 лютого – 2,5 млрд. Бюджет банку на 2018 рік, затверджений наглядовою радою, прогнозує за підсумками року прибуток у 4 млрд грн”.

[hr style=”dashed”]

Читайте також: В «ПриватБанку» збільшилась клієнтська база

[hr style=”dashed”]