Deutsche Bank застеріг від інвестицій у криптовалюти “Ми не рекомендуємо робити це. Це лише для тих, хто інвестує спекулятивно. Існує реальний ризик повної втрати вкладених грошей”, — сказав Мюллер. Серед ризиків, пов’язаних із криптовалютами, банк виділяє високу волатильність, можливість маніпуляції цінами, втрату або крадіжку даних.

Експерт вважає, що для того, щоб криптовалюти перетворилися у справжній актив у майбутньому, необхідно посилити регулювання у цій сфері, збільшити безпеку і прозорість угод з ними.

Deutsche Bank не перша фінансова організація, що попереджає про високий ризик, пов’язаний із криптовалютами. Так, минулого тижня представник швейцарського банку UBS заявив, що кредитна організація не буде займатися торговельними операціями з біткоїном або пропонувати криптовалюту роздрібним клієнтам, оскільки посилення регулювання у цій сфері може призвести до серйозного падіння вартості цього інструмента. Тоді ж головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Моріс Обстфельд заявив, що державним регуляторам в усьому світі слід уважно стежити за ситуацією з розвитком криптовалют, щоб, з одного боку, одержати від цього вигоду, а з іншого — запобігти ризикам.

У понеділок вдень біткоїн, ціна якого ще в середині грудня була вище 20 тисяч доларів, торгується в межах 11 тисяч доларів.